Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C4A1DPP20 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, borne
421,00 Lei
347,93 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A1DPP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conectare electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 1,5...100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare detectorului cu montare încastrată | Montabil încastrat |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Față de detecție | Cap turela 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie de repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Curse diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 300 Hz |
| Curent rezidual | 0,6 mA stare deschisă |
| Cădere de tensiune | <4,2 V (închis) |
| Întârziere inițială ascendentă | 7,5 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1,2 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 1,8 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,241 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,696 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A1DPP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





