Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, terminale
342,00 Lei
282,64 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A1DPN12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-wire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Borne cu clemă de strângere, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare [Us] nominală | 12...48 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 1,5...100 mA cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
Complementar
| Acceptare montaj detector flush | Montabil flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față de detecție | Capă turnantă cu 5 poziții |
| Material frontal | PBT |
| Acuratețe de repetare | <= 3% de Sr |
| Cursa diferențială | 3...15% de Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 300 Hz |
| Curent rezidual | 0,6 mA stare deschisă |
| Cădere de tensiune | <4,2 V (închis) |
| Întârziere sus inițială | 7,5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1,2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1,8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,244 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,641 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 16 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 2,375 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A1DPN12 |
| Unitate de măsura | Pce |





