Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, borne
387,00 Lei
319,83 Lei
în stoc
SKU
XS8C4A1DPG13
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x117, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu este cazul |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | Bornă cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V CC cu protecție inversare polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate comutare în mA | 1,5...100 mA cu protecție supraîncărcare și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptanță montare cu detector încastrat | Montabil în încastrătură |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Față detecție | Cap rotativ 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetare | <= 3% din Sr |
| Cursa diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază detecție | > 15...40 mm |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 300 Hz |
| Curent rezidual | 0,6 mA stare deschis |
| Cădere tensiune | <4,2 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 7,5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1,2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1,8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,24 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 14,5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 16 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,661 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 14 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 3,661 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C4A1DPG13 |
| Unitate de măsura | Pce |





