Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C2A4PCM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x70, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, M12
337,00 Lei
278,51 Lei
în stoc
SKU
XS8C2A4PCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x70, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 70 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 conductoare |
| Funcție ieșire discret | 1 NO + 1 NC |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tip ieșire discret | PNP |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare detecție încastrată | Nu permite montare încastrată |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față de detecție | Cap turela 5 poziții |
| Material front | PBT |
| Nivel de siguranță | SIL 2 conform IEC 61508, PL = d conform ISO 13849-1, SILCL 2 conform IEC 62061 |
| Precizie de repetare | <= 3% de Sr |
| Date fiabilitate siguranță | MTTFd = 1546 ani, PFHd = 7.4E-8 1/h, SFF = 92 %, DC = 75 % cu controler de siguranță corespunzător |
| Deplasare diferențială | 3...15% de Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare conectată: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 500 Hz |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 TÜV UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.148 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 8.8 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 42 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7.0845 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | P06 |
| Număr unități în pachet 3 | 672 |
| Înălțime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 70 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 118.852 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C2A4PCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





