Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C2A4NCM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x70, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, M12
402,00 Lei
332,23 Lei
în stoc
SKU
XS8C2A4NCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x70, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip de senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicația dispozitivului | Echipamente mobile |
| Denumirea senzorului | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 70 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NA + 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detctor la ras | Nemontabil la ras |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Cap turela 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator de stare | Alimentare pornit: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 500 Hz |
| Consum de curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere prima pornire | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.156 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 8.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.114 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 42 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 6.972 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C2A4NCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





