Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C2A4DAM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x70, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, M12
266,00 Lei
219,83 Lei
în stoc
SKU
XS8C2A4DAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x70, PBT, Sn40 mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicația dispozitivului | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 70 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnica de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 1.5...100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare detecție în aflus | Non-montabil în aflus |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Cap turnată cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie de repetare | <= 3% of Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% of Sr |
| Domeniu de detectare | > 15...40 mm |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 200 Hz |
| Curent rezidual | 0.6 mA stare deschisă |
| Cădere de tensiune | <4.2 V (închis) |
| Întârziere primare în sus | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1.4 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.151 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 6.6 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.798 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 16 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 2.375 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C2A4DAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





