Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C2A1PCM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, M12
298,00 Lei
246,28 Lei
în stoc
SKU
XS8C2A1PCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 70 |
| Mărime | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 3-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO + 1 NC |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...48 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
Complementar
| Acceptare detector montaj încastrat | Montabil încastrat |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față detecție | Cap turela 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Nivel siguranță | SIL 2 conform IEC 61508, PL = d conform ISO 13849-1, SILCL 2 conform IEC 62061 |
| Precizie repetare | <= 3% of Sr |
| Date fiabilitate siguranță | MTTFd = 1546 years, PFHd = 7.4E-8 1/h, SFF = 92 %, DC = 75 % cu controler siguranță adecvat |
| Curs diferențial | 3...15% of Sr |
| Rază detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 300 Hz |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere prima activare | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 TÜV UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8.9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.3 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.15 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 4.7 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 42 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.7905 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 8.9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.15 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C2A1PCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





