Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C2A1NCM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, M12
249,00 Lei
205,79 Lei
în stoc
SKU
XS8C2A1NCM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Denumirea senzorului | XS8 |
| Design senzor | Formă 40 x 40 x 70 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică conectare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO + 1 NC |
| Conexiune electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V CC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detector îngropat | Montabil îngropat |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Față detecție | Cap turelă 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% din Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% din Sr |
| Rază de detectare | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 300 Hz |
| Consum curent | 0...15 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere primă creștere | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.149 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 8.6 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 24 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.748 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 3 | 42 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 6.972 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C2A1NCM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





