Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS8C2A1DAM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, M12
302,00 Lei
249,59 Lei
în stoc
SKU
XS8C2A1DAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x70, PBT, Sn20 mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 70 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conexiune electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 1.5...100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare cu detecție flush | Montare flush posibilă |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Capac rotativ 5 poziții |
| Material frontal | PBT |
| Precizie de repetare | <= 3% din Sr |
| Diferență de curs | 3...15% din Sr |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 300 Hz |
| Curent rezidual | 0.6 mA stare deschis |
| Cădere de tensiune | <4.2 V (închis) |
| Întârziere la ridicare | 7.5 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 7.4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.142 KILOGRAM |
| Lungime ambalaj 1 | 10 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 42 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 6.5049 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 7.4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 10 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.142 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C2A1DAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





