Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS8 40x40x15, PBT, Sn25mm, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
613,00 Lei
506,61 Lei
în stoc
SKU
XS8C1A1MBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS8 40x40x15, PBT, Sn25mm, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS8 |
| Design senzor | Formă plană 40 x 40 x 15 |
| Dimensiune | 15 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC 50/60 Hz |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
Complementar
| Acceptare montaj integral detector | Nu este montabil integral |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Material izolație cablu | PVC |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| Rază de detecție | > 15...40 mm |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz |
| Curent rezidual | 1.5 mA în stare deschisă |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (închis) |
| Întârziere prima ridicare | 10 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 0.8 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.126 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.068 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.125 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS8C1A1MBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





