Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS7J1A1PBL01M8 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS7 8x22x8, PBT, Sn2.5 mm, 12...24 VDC, M8 0.15 m
173,00 Lei
142,98 Lei
în stoc
SKU
XS7J1A1PBL01M8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS7 8x22x8, PBT, Sn2.5 mm, 12...24 VDC, M8 0.15 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS7 |
| Design senzor | Forma plată 8 x 22 x 8 |
| Dimensiune | 8 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector masculin telecomandă M8, 3 pini |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție la inversare polaritate |
| Grad de protecție IP | IP67 conform cu IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare detectoare încastrate | Montabil încastrat |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Față detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Diferență de deplasare | 1...15 % din Sr |
| Material izolație cabluri | PVC |
| Domeniu detecție | > 0...2,5 mm |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 2000 Hz |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 5 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 0,1 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 0,1 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | C-Tick |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform cu IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,027 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 6,6 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,049 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 6,6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,027 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS7J1A1PBL01M8 |
| Unitate de măsura | Pce |





