Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS7J1A1PAL2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS7 8x22x8, PBT, Sn2.5 mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
201,00 Lei
166,12 Lei
în stoc
SKU
XS7J1A1PAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS7 8x22x8, PBT, Sn2.5 mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Scop general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu este cazul |
| Denumire senzor | XS7 |
| Design senzor | Formă plată 8 x 22 x 8 |
| Dimensiune | 8 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversiunea polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detectorului la nivel | Montabil la nivel |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material fațadă | PBT |
| Cursa diferențială | 1...15 % de Sr |
| Material izolație cablu | PVC |
| Compoziție cablu | 3 x 0,11 mm² |
| Interval de detecție | > 0...2,5 mm |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Întârziere la prima creștere | 5 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 0,1 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 0,1 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA C-Tick UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp de 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,2 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 1 | 0,051 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETRU |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 16 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 2 | 1,2845 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4,2 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 3 | 9,5 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 3 | 13 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 3 | 0,051 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS7J1A1PAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





