Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS7E1A1DAL2 - Senzor de proximitate inductiv XS, senzor inductiv XS7 26x26x13, PBT, Sn10mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
278,00 Lei
229,75 Lei
în stoc
SKU
XS7E1A1DAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS7 26x26x13, PBT, Sn10mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS7 |
| Design senzor | Formă plată 26 x 26 x 13 |
| Dimensiune | 13 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 conductoare |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | 1,5...100 mA DC cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
Complementar
| Acceptare montare detector integral | Montabil integral |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Curs diferențial | 1...15 % din Sr |
| Material izolație cablu | PVC |
| Compoziție cablu | 2 x 0,34 mm² |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz |
| Curent rezidual | 0,5 mA stare deschisă |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere pornire inițială | 5 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 0,3 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 0,7 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA C-Tick Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,091 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 13,2 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr de unități în pachet 2 | 16 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,8605 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4,4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 13,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,091 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS7E1A1DAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





