Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS7 80x80x40, PBT, Sn50mm, 10...48 VDC, M12
660,00 Lei
545,45 Lei
în stoc
SKU
XS7D1A3CAM12DIN
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS7 80x80x40, PBT, Sn50mm, 10...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS7 |
| Design senzor | Formă plană 80 x 80 x 40 |
| Dimensiune | 40 mm |
| Tip carcasă | Fix, fixabil pe șină DIN |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discreată | 1 NO |
| Conexiune electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 10...48 V DC cu protecție la polaritate inversă |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conformă IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | 1,5...300 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montare detector flush | Montabil flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Material față | PBT |
| Acuratețe repetiție | <= 3% din Sr |
| Cursă diferențială | 1...15 % din Sr |
| Domeniu de detecție | > 40...60 mm |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 100 Hz |
| Curent rezidual | 0,5 mA stare deschisă |
| Cădere de tensiune | <4,5 V (închis) |
| Întârziere inițială ridicare | 10 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 5 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conformă IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conformă IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.345 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 8.045 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS7D1A3CAM12DIN |
| Unitate de măsura | Pce |





