Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzor de proximitate inductiv XS, senzor inductiv XS7 40x40x117, PBT, Sn15 mm, 24...240VAC/DC, borne
462,00 Lei
381,82 Lei
în stoc
SKU
XS7C4A1MPP20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS7 40x40x117, PBT, Sn15 mm, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Denumire senzor | XS7 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 117 |
| Dimensiune | 117 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conectare electrică | Borne cu șurub, 4 x 1,5 mm² |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
Complementar
| Acceptare montaj detector cu ras | Montabil cu ras |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Față de detecție | Cap turelă 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Precizie repetabilitate | <= 3% de Sr |
| Deplasare diferențială | 3...15% de Sr |
| Distanță de detecție | 8...15 mm |
| LED indicator stare | Alimentare activă: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 25 Hz AC, <= 50 Hz DC |
| Curent rezidual | 1,5 mA stare deschisă 120 V, 0,6 mA stare deschisă 24 V |
| Cădere de tensiune | <5,5 V (închis) |
| Întârziere prima activare | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.241 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 14 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.678 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.24 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS7C4A1MPP20 |
| Unitate de măsura | Pce |





