Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS7C2A1MAU20 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS7 40x40x70, PBT, Sn15 mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
273,00 Lei
225,62 Lei
în stoc
SKU
XS7C2A1MAU20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS7 40x40x70, PBT, Sn15 mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS7 |
| Design senzor | Form 40 x 40 x 70 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip corp | Fix |
| Material carcasă | PBT |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conexiune electrică | Conector mascul 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC 50/60 Hz, 24...240 V DC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
| Capacitate comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
Complementar
| Acceptare montaj flush detector | Montabil flush |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Tip circuit ieșire | AC/DC |
| Față detecție | Cap turn cu 5 poziții |
| Material față | PBT |
| Acuratețe repetabilitate | <= 3% de Sr |
| Decalaj diferențial | 3...15% de Sr |
| Distanță detecție | 8...15 mm |
| LED indicator stare | Alimentare pornit: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 25 Hz AC, <= 50 Hz DC |
| Curent rezidual | 1.5 mA stare deschisă 120 V, 0.6 mA stare deschisă 24 V |
| Cădere tensiune | <5.5 V (închisă) |
| Întârziere inițială sus | 7.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 1.8 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.166 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 42 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 6.972 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.142 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS7C2A1MAU20 |
| Unitate de măsura | Pce |





