Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de proximitate inductivi TELEMECANIQUE SENSORS - XS, senzor inductiv XS6 M18, L72mm, alamă, Sn12mm, 12...48 VDC, M12
291,00 Lei
240,50 Lei
în stoc
SKU
XS618B4PBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L72mm, brass, Sn12mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose |
| Tip de senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 72 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Funcție ieșire discret | 1 NÎ |
| Acceptare montaj senzor flush | Non-montabil flush |
| Tip ieșire discret | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontal |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere ridicare inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.7 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 7.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.059 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.984 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 2.884 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B4PBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





