Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS618B4MBL2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M18, L60mm, alamă, Sn12mm, 24...240VAC/DC, cablu 2 m
421,00 Lei
347,93 Lei
în stoc
SKU
XS618B4MBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L60mm, brass, Sn12mm, 24...240VAC/DC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 60 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detectorului în plan | Nu este montabil în plan |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC/DC 50/60 Hz |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0,34 mm² |
| Curent rezidual | 0,8 mA stare deschisă |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere de tensiune | <5,5 V (închis) |
| Întârziere ridicare inițială | 30 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0,5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,103 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,305 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 22 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B4MBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





