Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori de proximitate inductivi Telemecanique - Senzor inductiv XS, senzor inductiv XS6 M18, L72mm, alamă, Sn12mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
400,00 Lei
330,58 Lei
în stoc
SKU
XS618B4MAU20
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L72mm, brass, Sn12mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 72 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție de ieșire discretă | 1 ÎD |
| Acceptare montaj cu detector neted | Nu este montabil neted |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector masculin 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC/DC 50/60 Hz |
| Tip circuit de ieșire | AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material front | PPS |
| Rază de detectare | 8...15 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Curent rezidual | 0.8 mA stare deschisă |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere de tensiune | <5.5 V (închis) |
| Întârziere prim pornire | 30 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.07 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 11 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.995 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 44 |
| Înălțime ambalaj 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 3.535 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B4MAU20 |
| Unitate de măsura | Pce |





