Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS618B3DBM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M18, L50mm, alamă, Sn8mm, 12...24 VDC, M12
257,00 Lei
212,40 Lei
în stoc
SKU
XS618B3DBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L50mm, brass, Sn8mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 50 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de conectare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj încastrat detector | Montabil încastrat |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Domeniu de detecție | > 4...8 mm |
| Curs diferențial | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.3 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.06 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.545 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 6.4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.06 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B3DBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





