Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M18, L40mm, alamă, Sn8mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
220,00 Lei
181,82 Lei
în stoc
SKU
XS618B3DAL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L40mm, brass, Sn8mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 40 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detectorului flush | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva polarității inverse |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA DC cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0,34 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere pornire | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,3 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,3 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 11,6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,091 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr unități în pachet 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,521 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,11 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B3DAL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





