Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS618B1PBL10 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M18, L62mm, alamă, Sn8mm, 12...48 VDC, cablu 10 m
291,00 Lei
240,50 Lei
în stoc
SKU
XS618B1PBL10
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L62mm, brass, Sn8mm, 12...48 VDC, cable 10 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 62 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detectorului la ras | Montabil la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0,34 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere primă ridicare | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,3 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,7 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 14.8 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 8.2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.3 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 2 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.825 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B1PBL10 |
| Unitate de măsura | Pce |





