Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M18, L74 mm, alamă, Sn 8 mm, 12...48 V DC, M12
265,00 Lei
219,01 Lei
în stoc
SKU
XS618B1PAM12TF
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L74 mm, brass, Sn 8 mm, 12...48 V DC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Numele seriei | General purpose |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 74 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montaj-detectorflush | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Conector masculin M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție contra inversării polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție contra supracurentului și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Interval de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere primă creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.7 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.064 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.853 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B1PAM12TF |
| Unitate de măsura | Pce |





