Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS618B1NBM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M18, L74mm, alamă, Sn8mm, 12...48 VDC, M12
263,00 Lei
217,36 Lei
în stoc
SKU
XS618B1NBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L74mm, brass, Sn8mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Numele seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Mărime | 74 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 conductori |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj flush detector | Montabil flush |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mamă M12, 4 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere ascensiune inițială | 10 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.7 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp de 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.062 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.853 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 3.623 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B1NBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





