Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS618B1DBM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M18, L74mm, alamă, Sn8mm, 12...48 VDC, M12
241,00 Lei
199,17 Lei
în stoc
SKU
XS618B1DBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L74mm, brass, Sn8mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 74 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare flush a detectorului | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector M12 mascul, 4 pini |
| Tensiune de alimentare rated [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversiune polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.3 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.04 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 22 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 1.831 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 9.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 6.4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.073 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B1DBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





