Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M18, L62mm, alamă, Sn8mm, 12...48 VDC, cablu 2 m
275,00 Lei
227,27 Lei
în stoc
SKU
XS618B1DBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M18, L62mm, brass, Sn8mm, 12...48 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 62 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție de ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj detector la nivelul suprafeței | Montabil la nivelul suprafeței |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.34 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolare fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.3 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.1 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 22 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2.655 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | S03 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 44 |
| Înălțime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS618B1DBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





