Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M12, L66mm, alamă, Sn7mm, 12...48 VDC, M12
273,00 Lei
225,62 Lei
în stoc
SKU
XS612B4PBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L66mm, brass, Sn7mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 66 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montaj detectorului la ras | Nu se montează la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune alimentare nominal [Us] | 12...48 V DC cu protecție la polaritate inversă |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Capacitate comutație în mA | <= 200 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă galvanizată nichel |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutație | <= 2500 Hz CC |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.031 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 11 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.676 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 44 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 1.652 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B4PBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





