Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M12, L66mm, alamă, Sn7mm, 12...48 VDC, M12
268,00 Lei
221,49 Lei
în stoc
SKU
XS612B4PAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L66mm, brass, Sn7mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumirea senzorului | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 66 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție de ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detectorului la nivel | Nu permite montare la nivel |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Interval de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz CC |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.031 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.888 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B4PAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





