Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS612B4PAL5 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M12, L54mm, alamă, Sn7mm, 12...48 VDC, cablu 5 m
292,00 Lei
241,32 Lei
în stoc
SKU
XS612B4PAL5
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L54mm, brass, Sn7mm, 12...48 VDC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 54 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 3-fir |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montaj la ras | Nemontabil la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Interval detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 2500 Hz DC |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere sus inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 0.12 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 0.12 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 5.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.173 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.261 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 5.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.173 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B4PAL5 |
| Unitate de măsura | Pce |





