Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS612B4NBL2 - Senzor de proximitate inductiv XS, senzor inductiv XS6 M12, L54mm, alamă, Sn7mm, 12...48 VDC, cablu 2 m
237,00 Lei
195,87 Lei
în stoc
SKU
XS612B4NBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L54mm, brass, Sn7mm, 12...48 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 54 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detectorului la rază | Nu acceptă montare la rază |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare rated [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detectare | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolare fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 2500 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 0.12 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 0.12 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 5.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.098 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 5.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 0.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.098 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B4NBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





