Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M12, L50mm, alamă, Sn4mm, 12...24 VDC, M12
211,00 Lei
174,38 Lei
în stoc
SKU
XS612B3DBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L50mm, brass, Sn4mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 50 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detector la nivel flush | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA CC cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detectare | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Domeniu de detectare | > 2.5...4 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz CC |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere inițială sus | 10 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.3 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 6.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.03 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 22 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.885 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 6.4 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 9.4 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.03 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B3DBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





