Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS612B3DAM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M12, L50mm, alamă, Sn4mm, 12...24 VDC, M12
185,00 Lei
152,89 Lei
în stoc
SKU
XS612B3DAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L50mm, brass, Sn4mm, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 50 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 fire |
| Funcție de ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montaj flush al detectorului | Montabil flush |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mamă M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detecție | > 2.5...4 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz DC |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere pornire inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.3 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 6.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.027 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.762 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 22 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 1.083 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B3DAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





