Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M12, L59mm, alamă, Sn5mm, 12...24 VDC, M12 0.15 m
414,00 Lei
342,15 Lei
în stoc
SKU
XS612B2PAL01M12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L59mm, brass, Sn5mm, 12...24 VDC, M12 0.15 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 55 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discret | 1 NO |
| Acceptare montare detectorului la nivel | Nu permite montare la nivel |
| Tip ieșire discret | PNP |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul îndepărtat M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 izolare dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cabluri | 3 x 0.34 mm² |
| LED de stare | Alimentare pornit și mod teach: 1 LED (verde), stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație conductoare | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 1000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițial | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.7 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 12.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.056 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.034 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.075 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B2PAL01M12 |
| Unitate de măsura | Pce |





