Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M12, L54mm, alamă, Sn4mm, 12...48 VDC, cablu 10 m
279,00 Lei
230,58 Lei
în stoc
SKU
XS612B1PBL10
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L54mm, brass, Sn4mm, 12...48 VDC, cable 10 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Mărime | 54 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detectorului în nivel | Montabil în nivel |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutație în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 2.5...4 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație sârmă | PVC |
| Frecvență de comutație | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere primă creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.275 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 2 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.775 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 14.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.275 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B1PBL10 |
| Unitate de măsura | Pce |





