Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS pentru zonă periculoasă cu praf, M12, Sn4mm, 12...48 VDC, NO, cablu 2 m
398,00 Lei
328,93 Lei
în stoc
SKU
XS612B1PAL2EX
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS for hazardous area dust, M12, Sn4mm, 12...48 VDC, NO, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Nume serie | Application |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație dispozitiv | ATEX dust |
| Nume senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Mărime | 12 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de conexiune | 3-fire |
| Material carcasă | Alamă cromuită nichel |
| Funcție ieșire discret | 1 NO |
| Tip ieșire discret | PNP |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tensiune alimentare [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 conform IEC 60529, IP69K |
Complementar
| Acceptare detectorului în montare cu flanșă | Montare cu flanșă |
|---|---|
| Material | Metalic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față detectare | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Rază de detectare | > 2.5...4 mm |
| Material frontal | PPS |
| Curse diferențială | 1...15 % din Sr |
| Material izolație fir | PvR |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (stare închisă) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | II2 D-Ex tb IIIC T90°C Db IP68 |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | IEC-Ex INE 17.0006 INERIS 04ATEX0022 |
|---|---|
| Caracteristică mediu | Locație cu pericol |
| Standarde | IEC 60079-0 IEC 60079-31 |
| Directive | 2014/34/EU - ATEX directive |
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Zonă praf | Zone 21 - 22 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.126 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 12 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.737 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.126 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B1PAL2EX |
| Unitate de măsura | Pce |





