Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzor inductiv XS, senzor inductiv XS6 M12, L62mm, alamă, Sn4mm, 12...48 VDC, M12
239,00 Lei
197,52 Lei
în stoc
SKU
XS612B1NBM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L62mm, brass, Sn4mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 62 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discret | 1 NÎ |
| Acceptare montaj nivelar detector | Montabil nivelar |
| Tip ieșire discret | NPN |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector tată M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detectare | > 2.5...4 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA la gol |
| Întârziere inițială sus | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.03 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 11 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0.503 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 6.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.04 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B1NBM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





