Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS612B1NBL2 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS6 M12, L54mm, alamă, Sn4mm, 12...48 VDC, cablu 2 m
254,00 Lei
209,92 Lei
în stoc
SKU
XS612B1NBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS6 M12, L54mm, brass, Sn4mm, 12...48 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Scop general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Aplicație dispozitiv | Echipament mobil |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 54 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare senzor debușat | Montabil debușat |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Cablu |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...48 V CC cu protecție la polaritate inversă |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Capacitate de comutație în mA | <= 200 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichelată |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Domeniu de detecție | > 2.5...4 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0.34 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutație | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA E2 UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.079 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.07 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 4.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.098 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS612B1NBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





