Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS608B4NBL2 - senzor inductiv XS6 M8 - L51mm - inox - Sn4mm - 12..48VDC - cablu 2m
279,00 Lei
230,58 Lei
în stoc
SKU
XS608B4NBL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS6 M8 - L51mm - stainless - Sn4mm - 12..48VDC - cable 2m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Nume senzor | XS6 |
| Nume serie | Uz general |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Conectare electrică | Cablu |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Compoziție cablu | 3 x 0.11 mm² |
| Tip corp | Fix |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Dimensiune | 51 mm |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Acceptare montare pe suprafață detector | Montabil pe suprafață |
| Material față | PPS |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu IEC 60529 |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Răspuns cu întârziere | 0.2 MILLISECOND |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la supracurent și scurtcircuit |
Complementar
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Material izolație fir | PvR |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Marcare | CE |
| Față de detecție | Frontală |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Domeniu de detectare | > 2.5...4 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Întârziere pe urcare inițială | 10 MILLISECOND |
| Recuperare cu întârziere | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
|---|
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.035 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 14.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.035 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS608B4NBL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





