Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - senzor inductiv XS6 M8 - L58mm - inoxidabil - Sn2.5mm - 12..48VDC - M8
260,00 Lei
214,88 Lei
în stoc
SKU
XS608B1PAM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
inductive sensor XS6 M8 - L58mm - stainless - Sn2.5mm - 12..48VDC - M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS6 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 58 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Acceptare montare detector cu încastrare | Montabil cu încastrare |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Conexiune electrică | Conector masculin M8, 3 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material frontal | PPS |
| Interval de detecție | > 0...2.5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| LED de stare | Starea ieșirii: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2500 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | S02 |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 44 |
| Înălțime pachet 1 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 43956 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | P06 |
| Număr unități în pachet 2 | 704 |
| Înălțime pachet 2 | 150 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 60 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 80 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 703296 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS608B1PAM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





