Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS530BSPDL5 -
278,00 Lei
229,75 Lei
în stoc
SKU
XS530BSPDL5
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
XS530BSPDL5 -
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Aplicație dispozitiv | Echipamente mobile |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS5 |
| Denumire serie | Senzor inductiv fail safe |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Material | Metalic |
| Compoziție cablu | 4 x 0.22 mm² |
| Tip carcasă | Fix |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Dimensiune | 44 mm |
| Date de fiabilitate în siguranță | MTTFd = 2422 ani, PFHd = 47.1E-9 1/h, SFF = 98.9%, DC > 96 % cu controler de siguranță adecvat |
| Funcție ieșire discreta | 1 NA + 1 NÎ |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Acceptare montare detectorului flush | Montabil flush |
| Material front | PPS |
| Tip ieșire discreta | PNP |
| Grad de protecție IP | IP68 în conformitate cu IEC 60529, IP65 |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILISECUNDĂ |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Certificări produs | cULus E2 TÜV |
|---|---|
| Material izolație fir | PVC |
| Consum curent | 0...10 mA în gol |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Standarde | IEC 62061 ISO 13849-1 |
| Marcare | CE UKCA |
| Față detecție | Frontală |
| Nivel siguranță | SIL 2 în conformitate cu IEC 61508, PL = d în conformitate cu ISO 13849-1, SILCL 2 în conformitate cu IEC 62061 |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Interval detectare | 8...15 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Frecvență comutare | <= 80 Hz |
| Întârziere prima creștere | 5 MILISECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 0.7 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
|---|
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.32 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7.04 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS530BSPDL5 |
| Unitate de măsura | Pce |





