Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS5 M18, L74mm, alamă, Sn5mm, 12...48 VDC, M12
261,00 Lei
215,70 Lei
în stoc
SKU
XS518B1CAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M18, L74mm, brass, Sn5mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS5 |
| Aplicație dispozitiv | Nu este cazul |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 64 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fir |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Acceptare montare detector înfundată | Montabil înfundat |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector de tip plug M12, 4 contacte |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...48 V CC |
| Tip circuit ieșire | CC |
| Capacitate comutare în mA | 1,5...100 mA CC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat cu nichel |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Interval detecție | > 4...8 mm |
| Curs diferențial | 1...15 % din Sr |
| Curent rezidual | 0,5 mA stare deschis |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 3000 Hz |
| Cădere tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere pornire | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,15 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8,1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 8,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,056 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2,772 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,068 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS518B1CAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





