Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS512BLPAM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS5 M12, L62mm, alamă, Sn2mm, 12...48 VDC, M12
224,00 Lei
185,12 Lei
în stoc
SKU
XS512BLPAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M12, L62mm, brass, Sn2mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS5 |
| Aplicație dispozitiv | Nu se aplică |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 62 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Acceptare montare detector la rază | Montabil la rază |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Metalic |
| Conectare electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placare nichel |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| Călătorie diferențială | 1...15 % de Sr |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 5000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire | 10 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0,1 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,1 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Ambalaj 1 înălțime | 6,4 CENTIMETER |
| Ambalaj 1 lățime | 4,1 CENTIMETER |
| Ambalaj 1 lungime | 9,4 CENTIMETER |
| Ambalaj 1 greutate | 0,03 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 10 |
| Ambalaj 2 înălțime | 15 CENTIMETER |
| Ambalaj 2 lățime | 15 CENTIMETER |
| Ambalaj 2 lungime | 40 CENTIMETER |
| Ambalaj 2 greutate | 1,62 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 44 |
| Ambalaj 3 înălțime | 15 CENTIMETER |
| Ambalaj 3 lățime | 30 CENTIMETER |
| Ambalaj 3 lungime | 40 CENTIMETER |
| Ambalaj 3 greutate | 1,739 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS512BLPAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





