Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS512B1CAM12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS5 M12, L62mm, alamă, Sn2mm, 12...48 VDC, M12
254,00 Lei
209,92 Lei
în stoc
SKU
XS512B1CAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M12, L62mm, brass, Sn2mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumirea seriei | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumirea senzorului | XS5 |
| Aplicația dispozitivului | Nu este aplicabil |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 61 mm |
| Tip carcasă | Fixă |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montaj flush al detectarului | Flush mountable |
| Material | Metalic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | 1,5...100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material frontal | PPS |
| Rază de detectare | > 0...2,5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Curent rezidual | 0,5 mA stare deschisă |
| LED indicator de stare | Starea ieșirii: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 4000 Hz |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere prima creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6,7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,03 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2,212 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | BAG |
| Numărul de unități în pachetul 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 1,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,04 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS512B1CAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





