Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS5 M8, L33mm, inoxidabil, Sn1.5 mm, 12...24 VDC, cablaj M8
250,00 Lei
206,61 Lei
în stoc
SKU
XS508B1PBP01SAQ
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M8, L33mm, stainless, Sn1.5 mm, 12...24 VDC, pigtail M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Nume senzor | XS5 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 33 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conectare electrică | Conector mascul M8, 3 pini |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
Complementar
| Acceptare montaj detector la floare | Montabil la floare |
|---|---|
| Material | Metalic |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Față de detecție | Frontală |
| Filet ISO | M8 x 1 |
| Material față | PPS |
| Cursa diferențială | 1...15 % din Sr |
| Material izolație cablu | PVC |
| Rază de detecție | > 0...2.5 mm |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 5000 Hz |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima ridicare | 10 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere răspuns | 0.1 MILISECUNDĂ |
| Cădere tensiune | <2 V stare închisă |
| Întârziere recuperare | 0.1 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 8 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.01 KILOGRAM |
| Lungime ambalaj 1 | 2 CENTIMETER |
| Tip unitate ambalaj 2 | BB1 |
| Număr unități ambalaj 2 | 100 |
| Înălțime ambalaj 2 | 17 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 5.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 17.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 1.01 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 200 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS508B1PBP01SAQ |
| Unitate de măsura | Pce |





