Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS508B1PBP01M8 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS5 M8, L33mm, inox, Sn1.5 mm, 12...24 VDC, cablaj M8
328,00 Lei
271,07 Lei
în stoc
SKU
XS508B1PBP01M8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M8, L33mm, stainless, Sn1.5 mm, 12...24 VDC, pigtail M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Aplicație specifică produs | Nu este cazul |
| Denumire senzor | XS5 |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 33 mm |
| Tip corp | Fix |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discret | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | Conector mamă M8, 3 pini |
| Tip ieșire discret | PNP |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva polarității inverse |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
Complementar
| Acceptare montaj detector afluent | Montabil afluent |
|---|---|
| Material | Metalic |
| Tip circuit de ieșire | CC |
| Față de detecție | Frontală |
| Filet ISO | M8 x 1 |
| Material parte frontală | PPS |
| Diferență de deplasare | 1...15 % din Sr |
| Material izolație cabluri | PVC |
| Rază de detecție | > 0...2,5 mm |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 5000 Hz |
| Consum curent | <= 10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima creștere | 10 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere răspuns | 0,1 MILISECUNDĂ |
| Cădere tensiune | <2 V în stare închisă |
| Întârziere recuperare | 0,1 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1,4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,022 KILOGRAM |
| Lungime pachet 1 | 15,1 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,67 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,035 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizabilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS508B1PBP01M8 |
| Unitate de măsura | Pce |





