Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS508B1CAL08M12 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS5 M8, L61mm, inoxidabil, Sn1.5 mm, 12...48 VDC, M12 0.8 m
283,00 Lei
233,88 Lei
în stoc
SKU
XS508B1CAL08M12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M8, L61mm, stainless, Sn1.5 mm, 12...48 VDC, M12 0.8 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS5 |
| Aplicație dispozitiv | Nu este aplicabil |
| Design senzor | Cilindric M8 |
| Dimensiune | 51 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 2 conductori |
| Funcție ieșire discret | 1 NÎ |
| Acceptare montare flush detector | Montabil flush |
| Material | Oțel inoxidabil |
| Conectare electrică | Conector masculin M12 la distanță, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | 1.5...100 mA DC cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP67 conform cu IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | Oțel inoxidabil 303 |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M8 x 1 |
| Material față | PPS |
| Domeniu de detecție | > 0...2.5 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 2 x 0.11 mm² |
| Curent rezidual | 0.5 mA stare deschis |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență de comutare | <= 4000 Hz |
| Cădere de tensiune | <4 V (închis) |
| Întârziere prima creștere | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.2 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.2 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform cu IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10.3 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 15.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.038 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 10 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.136 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 22 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 1.629 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS508B1CAL08M12 |
| Unitate de măsura | Pce |





