Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori inductivi de proximitate XS, senzor inductiv XS4 M30, L62mm, PPS, Sn15mm, 12...48 VDC, cablu 2 m
327,00 Lei
270,25 Lei
în stoc
SKU
XS4P30PB370
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS4 M30, L62mm, PPS, Sn15mm, 12...48 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de proximitate inductivi XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Nume senzor | XS4 |
| Design senzor | Cilindric M30 |
| Dimensiune | 62 mm |
| Tip corp | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Acceptare montare detectorului la ras | Nu se montează la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Cablaj |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la supracurent și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolare dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | PPS |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Tip filet | M30 x 1.5 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | 8...15 mm |
| Diferență de deplasare | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablaj | 3 x 0.34 mm² |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 1000 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | 0...10 mA în gol |
| Întârziere prima dată sus | 10 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0.3 MILISECUNDĂ |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0.7 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 15 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 1 | 15 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 1 | 15 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 1 | 0.164 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 6 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 2 | 1.209 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.5 CENTIMETRU |
| Lățime pachet 3 | 15 CENTIMETRU |
| Lungime pachet 3 | 8 CENTIMETRU |
| Greutate pachet 3 | 0.164 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS4P30PB370 |
| Unitate de măsura | Pce |





