Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS4P18PA370D - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS4 M18, L70mm, PPS, Sn8mm, 12...48 VDC, M12
324,00 Lei
267,77 Lei
în stoc
SKU
XS4P18PA370D
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS4 M18, L70mm, PPS, Sn8mm, 12...48 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS4 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptanță montaj detector integral | Nu este montabil integral |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Conector mascul M12, 4 pini |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | PPS |
|---|---|
| Față de detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 4...8 mm |
| Cursa diferențială | 1...15 % de Sr |
| LED indicator de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență de comutare | <= 2000 Hz |
| Cădere de tensiune | <2 V (închis) |
| Consum de curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere prima ridicare | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.15 MILLISECOND |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0.35 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.035 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 44 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.882 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.041 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS4P18PA370D |
| Unitate de măsura | Pce |





