Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS4 M18, L70mm, PPS, Sn8mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
429,00 Lei
354,55 Lei
în stoc
SKU
XS4P18MA230K
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS4 M18, L70mm, PPS, Sn8mm, 24...240VAC/DC, 1/2"
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori inductivi de proximitate XS |
|---|---|
| Nume serie | Uz general |
| Tip senzor | Senzor inductiv de proximitate |
| Denumire senzor | XS4 |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Dimensiune | 70 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 2 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND |
| Acceptare montare flush | Non-montabil flush |
| Material | Plastic |
| Conexiune electrică | Conector mascul 1/2"20 UNF, 3 pini |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC/DC 50/60 Hz |
| Tip circuit ieșire | AC/DC |
| Capacitate comutare în mA | 5...200 mA DC, 5...300 mA AC |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | PPS |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Tip filet | M18 x 1 |
| Material fațadă | PPS |
| Rază detecție | > 4...8 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Curent rezidual | 0,6 mA stare deschis |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Frecvență comutare | <= 2000 Hz DC, <= 25 Hz AC |
| Cădere tensiune | <5,5 V (închis) |
| Întârziere first up | 40 MILISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 0,2 MILISECUNDĂ |
| Marcaj | CE |
| Întârziere recuperare | 0,2 MILISECUNDĂ |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA Ecolab UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn timp 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4,2 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9,6 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 6,7 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,042 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S01 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 11 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0,665 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 3 | 20 |
| Înălțime ambalaj 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS4P18MA230K |
| Unitate de măsura | Pce |





