Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XS4P12PA370L1 - Senzori de proximitate inductivi XS, senzor inductiv XS4 M12, L52mm, PPS, Sn4mm, 12...48 VDC, cablu 5 m
307,00 Lei
253,72 Lei
în stoc
SKU
XS4P12PA370L1
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS4 M12, L52mm, PPS, Sn4mm, 12...48 VDC, cable 5 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Inductive proximity sensors XS |
|---|---|
| Denumire serie | Utilizare generală |
| Tip senzor | Senzor de proximitate inductiv |
| Denumire senzor | XS4 |
| Design senzor | Cilindric M12 |
| Dimensiune | 52 mm |
| Tip carcasă | Fix |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Acceptare montare detectorului la ras | Nu este montabil la ras |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Material | Plastic |
| Conectare electrică | Cablu |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...48 V DC cu protecție la inversiune polaritate |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 200 mA DC cu protecție la supraîncărcare și scurtcircuit |
| Grad de protecție IP | IP68 izolație dublă conform IEC 60529 |
Complementar
| Material carcasă | PPS |
|---|---|
| Față detecție | Frontală |
| Tip filet | M12 x 1 |
| Material față | PPS |
| Rază de detecție | > 2,5...4 mm |
| Deplasare diferențială | 1...15 % din Sr |
| Compoziție cablu | 3 x 0,34 mm² |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Material izolație fir | PVC |
| Frecvență comutare | <= 5000 Hz |
| Cădere tensiune | <2 V (închis) |
| Consum curent | 0...10 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 10 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0,1 MILLISECOND |
| Marcare | CE |
| Întârziere recuperare | 0,1 MILLISECOND |
Mediu
| Certificări produs | CCC CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 25 gn amplitudine = +/- 2 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn pentru 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 14,8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,162 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 14,8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0,175 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XS4P12PA370L1 |
| Unitate de măsura | Pce |





